* Drepturile sunt cele mai perisabile bunuri ale omului. (Costel Zăgan)
CÂND NU ÎMI CERE NIMIC
Parcă aș călca în gropi
așa-s de nesigur
când nu am bani
mă gândesc uneori la serviciu
să-l iau mai în serios dar adesea mă înșel
și trec la planuri irealizabile
Mă învârt în jurul casei lacrimă cu patru pereți COSTEL ZĂGAN, HIPERYON, NR.1-2-3/2026
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu